czwartek, 9 stycznia 2014

349. Me, myself and I...

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak spędziłam poranek. Kawka, kołdra i poduszka i w tym wszystkim ja w piżamie :) Usiadłam w końcu do mojego, zaniedbanego ostatnio bardzo bloga. Znalazłam trochę czasu to czemu go nie wykorzystać. Zwłaszcza, że następna taka okazja może się szybko nie nadarzyć.
Myślałam ostatnio dużo o wszystkim co się w moim życiu działo przez kilka ostatnich lat. Nie wszystko było dobre, ale życie przecież różowe nie jest. Czasem musi być pod górkę, żeby potem było z górki. Wierzę jednak, że wszystko dzieje się po coś. Wiem, że gdyby nie to co miało miejsce, nie byłabym taka jaka jestem. A chyba po raz pierwszy w życiu mogę powiedzieć, że zaczynam lubić siebie. Zaczynam się dogadywać sama ze sobą. Uświadamiam sobie wiele swoich zalet, których wcześniej nie widziałam. Zresztą wad też. Chciałabym, żeby ten Nowy Rok też wiele mnie nauczył. Żeby udało mi się spełnić kilka moich  "postanowień" (które do końca postanowieniami nie są. Po prostu przyszedł czas na niektóre rzeczy.) Żebym polubiła siebie w końcu taką jaką jestem. Bo tak naprawdę, to ja jestem bardzo fajną dziewczyną :)20 komentarzy:

 1. takie podejście przychodzi chyba z wiekiem i z doświadczeniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z przedmówczynią. Dodam tylko, że co u niektórych ciężko o wysnusie takich wniosków. Jednak dostrzeganie pozytywów nawet w szarości dnia pozwala czasem wstać i otrzepać sponiewieraną głowę.

   Usuń
  2. Natalia - zabrzmiało jak tekst do sędziwej staruszki ;)

   Usuń
  3. No, zabrzmiało jakbym miała z 70 lat :) Ale odbieram to jako komplement :)

   Usuń
 2. Też lubię takie leniwe poranki z przemyśleniami ;) Życzę ci, żebyś w nowym roku dotrzymała tych "postanowień", żeby w kolejnym już mieć następne, inne :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. :)

   Usuń
 3. podoba mi się teoria, że musi być pod górkę, żeby potem było z górki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadna to teoria. Logika po prostu! :)

   Usuń
 4. ja za "postanowienia" trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymaj mocno! Będę informować na bieżąco :)

   Usuń
 5. Pamiętaj, że każdy z nas jest bosssski na swój sposób ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, z Twoich "ust" to chyba podwójny komplement. Udostępniać boskość innym - szlachetne :)

   Usuń
 6. Trzymam kciuki za Ciebie ;) bo polubienie siebie i dogadanie się ze sobą to sprawy bardzo ważne... dopiero potem można próbować ze światem :) powodzenia!

  P.S. Być może przygotowanie budyniu z torebki jest szybsze, ale mam wrażenie, że różnica jest niewielka... ;) jaki smak zrobiłaś? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zrobiłam jednak wcale. Zrobię sobie teraz :) a co!

   Usuń
 7. A ja bywam niegrzeczna. I sprzeczna.
  Hm, lubię siebie. Od niedawna. Od kiedy przestałam słuchać innych, a zaczęłam siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba słuchać siebie. Innych można wysłuchiwać i co cenniejsze rady brać do siebie. Całą resztę, brzydko mówiąc, olać ;) Tylko Ty sama będziesz ze sobą szczera tak naprawdę. Warto z tego korzystać, choć to trudne bo lubimy sobie często wmawiać rzeczy, których nie ma ;)

   Usuń
 8. Bardzo dojrzałe słowa. Trochę zazdroszczę Ci takiego wewnętrznego spokoju :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem na ile to spokój, a na ile właśnie przypływ emocji i chęć żeby tak było. Mam nadzieję jednak, że to poczucie tak szybko nie zginie.

   Usuń
 9. Wydawałoby się, ze samoakceptacja to nie jest taka trudna sprawa, ze łatwiej nam zaakćeptowac samych siebie niż innym nas. A okazuje się, ze sami dla siebie jesteśmy największymi krytykami. I to właśnie nam, z nami samymi nie jest wcale łatwo współżyć.

  Na całkowicie polubienia siebie potrzeba trochę czasu, tym bardziej kiedy wystawy w domu, w którym nie jesteśmy pozytywnie bodzcowani i doceniani. Skoro ktoś nas nie docenia, nam samym będzie to jeszcze trudniej zrobić, trudno wówczas budować wysokie poczucie wartości.

  Cieszę się, ze nadszedł dla ciebie zaś kiedy zaczynasz lubić siebie bardziej,kiedy żaczynasz siebie akceptować :)

  OdpowiedzUsuń