piątek, 19 sierpnia 2011

94. Niespodzianki...

...niestety nie miłe. We wtorek wieczorem zadzwonił do mnie brat z wiadomością, że babcia się przewróciła i złamała nogę w biodrze. Sytuacja średnia, zwłaszcza, że babcia ma już swoje lata (85 stuknęło). W środę rano okazuje się, że nie wiadomo czy będzie można tą nogę operować, bo babcia ma też problemy z sercem. Tylko,że operacja jest jedyną szansą. Bez operacji babcia uziemiona w łóżku dostaje zapalenia płuc w ciągu maksymalnie 3 tygodni i umiera - usłyszeliśmy od lekarzy. Operujemy więc, ale trzeba zrobić jeszcze echo serca. Po badaniu okazuje się, że babcia jest w o wiele gorszym stanie niż wszyscy się tego spodziewali. Operacja staje się więc takim samym zagrożeniem jak jej brak. Trzeba podjąć decyzję. Istnieje szansa, że operacja się powiedzie. Operujemy więc. Wczoraj od 10 (to był planowany czas zabiegu) do południa siedzieliśmy jak na szpilkach udając, że wszystko jest OK. Ale każdy telefon sprawiał, że serce skakało do gardła. W końcu sami zadzwoniliśmy. Okazało się, że operacja się udała. Ortopedycznie wszystko przebiegło bez komplikacji, gorzej kardiologicznie, ale i tak się udało. Babcia leży na intensywnej terapii i weekend ma zdecydować co dalej. A my...Czekamy, martwimy się i wspieramy wzajemnie, a ja po raz kolejny uświadomiłam sobie bezsens robienia dalekosiężnych planów.
Ważne jest tylko tu i teraz!!!

3 komentarze:

 1. chyba nie rozumiem czemu brak operacji ma doprowadzić do zapalenia płuc? powodzenia dla babci i trzymam kciuki żeby wróciła do zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 2. nawet nie wiesz, jak dobrze Cie rozumiem... mój dziadek też od kilku dni na internie leży nieprzytomny :( i nie wiedzą, co jest. właśnie sie pakuję i jutro o 5 rano lece do Polski.
  A co do komentarza luccioli - poczytaj w sieci na temat opieki paliatywnej, to Ci się rozjasni- u starszych ludzi narządy robią się bardzo szybko niewydolne, raz, ze wiek działa na niekorzyść, dwa organizm obciążony chorobą, ból, gorsze krążenie, serce. w pozycji leżącej zalega wydzielina w drogach oddechowych, łatwo o infekcje.. długo by pisać. dobija mnie taka ignorancja.

  OdpowiedzUsuń
 3. zdrowia dla babci!

  g-p

  OdpowiedzUsuń